Czy warto ubezpieczać się prywatnie?


Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy należałoby się ubezpieczać prywatnie. Odpowiedź na to zapytanie nie jest bezdyskusyjna, jednakże w mnogości przypadków będzie brzmiała krótko – tak.

Jak wiadomo, nasza służba zdrowia nie przynależy do najlepiej przemyślanych rozwiązań. Niestety, ale kolejki do profesjonalistów oraz nawet do doktorów pierwszego kontaktu są pokaźne. Wskutek tego w sytuacji pilnej potrzeby, nie mamy sposobności na to, by w ciągu paru dni przebyć konsultację z doktorem, na którego specjalizacji nam zależy.
Niemniej jednak posiadając prywatne ubezpieczenie unikamy tego problemu – większość rejestracji w najogromniejszych polskich prywatnych centrach leczniczych możliwa jest całą dobę. W związku z tym doktor o konkretnej specjalizacji będzie nas mógł przyjąć nawet na następny dzień od zgłoszenia wizyty.

Prywatne ubezpieczenie obejmuje pakiet leczniczy w skład jakiego wchodzą – w zależności od rodzaju pakietu – określone badania medyczne oraz konkretna ilość wizyt na miesiąc u lekarzy wybranych specjalizacji. W stosunku od naszych zapotrzebowań możemy wykorzystać pakiet podstawowy, który na ogół obejmuje lekarza pierwszego kontaktu, typowy przegląd zdrowia raz w roku i jedną wizytę w miesiącu u doktorów podstawowych specjalizacji. Niemniej jednak jeżeli chorujemy więcej, lub na przykład pragniemy też ubezpieczyć nasze dziecko, należałoby zainwestować w wyższym stopniu rozbudowany pakiet, obejmujący więcej badań, szczepienia i wizyty u pediatry i laryngologa.

Opieka medyczna zapewnia nam wygodę i komfort, dodatkowo za stosunkowo niedużą zapłatą. Powinno się dowiedzieć się o pakiet medyczny w naszym miejscu pracy – w wielu przypadkach prywatne firmy postanawiają podpisać kontrakt z prywatnym centrum medycznym i udziela własnym pracownikom tego typu ubezpieczenie za kilkadziesiąt złotych bądź nawet za darmo.

Nie zapominajmy, że prywatna wizyta u eksperta kosztuje zwykle około 100 złotych, a to wyraźnie jest większy wydatek aniżeli miesięczna zrzutka na pakiet leczniczy w ramach którego możemy zdobyć pokaźnie więcej.
Źródł: s7pakiet.pl