Crossfit

Biorąc pod uwagę wszystkie wybory i metody ćwiczeń w dzisiejszych czasach, wielu z nas jest zdezorientowanych co do tego, co jest najlepsze i co będzie dla nich skuteczne. Mam nadzieję, że uda mi się wyjaśnić niektóre z tych nieporozumień dotyczących sprawności i mówić o tym, jakie metody uważam za najbardziej skuteczne.
CrossFit Dąbrowa Górnicza to koncepcja ćwiczeń opracowana w 1970 roku przez Grega Glassmana z Ca, byłego gimnastyka. Wziął wszystko, co wiedział, z gimnastyki i tego, co zaobserwował w kulturystyce, aby opracować program, z którego każdy mógł skorzystać. Metoda CrossFit została zaprojektowana z myślą o uniwersalnej skalowalności, dzięki czemu jest idealnym programem dla osób w każdym wieku io różnym poziomie umiejętności. Poprzez skalowanie intensywności ćwiczeń, elitarna sprawność fizyczna może zostać osiągnięta przez wszystkich, w tym wojskowe jednostki specjalne, profesjonalnych sportowców, żony i dziadków.

crossfit dąbrowa górnicza

CrossFit ma na celu poprawę kondycji w dziesięciu obszarach, w tym wytrzymałości układu krążenia, wytrzymałości ogólnej, elastyczności, mocy, szybkości, koordynacji, zwinności, równowagi i dokładności. Ten program można wykonać w domu, na siłowni lub w lokalnym parku. Istnieją setki oddziałów CrossFit na całym świecie, wykonujących te sesje treningowe z siłowni, parków i magazynów garażowych przy minimalnym wyposażeniu.