Zakaz sprzedaży maseczek i żeli antybakteryjnych na Allegro i OLX

23OLX i Allegro mają zakaz sprzedawania maseczek, żelów antybakteryjnych i środków do dezynfekcji

Pandemia, która nagle wybuchła w grudniu w mieście Wuhan zaskoczyła nas wszystkich. Nikt tak naprawdę nie spodziewał się, że dotrze do Europy, a co dopiero tak szybko. Ludzie nie wiedzieli co mają zrobić, aby uchronić się przed wirusem Covid-19. Zaczęli w bardzo szybkim tempie wykupywać rzeczy, które są potrzebne do bezpośredniej ochrony osobistej. A co za tym poszło im większy popyt, tym zwiększyła się podaż.

Podwyższanie cen w zawrotnym tempie

Od razu wzrosła ilość dóbr, ochrony osobistej takiej jak maseczki, żele dezynfekujące czy środki do dezynfekcji na platformach typu OLX czy Allegro. Firmy jak i osoby prywatne zaczęły podwyższać swoje ceny i  usługi. Wiadomo, że im więcej sprzedadzą tym więcej na tym zarobią, i tym tropem poszli wszyscy. Chcąc jak najszybciej się wzbogacić na danej sytuacji.

OLX i Allegro mają zakaz sprzedawania maseczek, żelów antybakteryjnych i środków do dezynfekcji

Dużym problem stały się  nie tylko ceny, które były i dalej są kosmiczne jak na dany produkty, który przed pandemią koronawirusa był tańszy nawet o sto procent. Zagrożeniem stało się kupowanie rzeczy od osób prywatnych, nie wiedząc tak naprawdę czy działają zgodnie z ich zaleceniem czy tylko są złudnymi obietnicami sprzedawcy. Niestety w większości przedstawianych ofert tak było. W przypadku maseczek problem był poważny wiele osób zmieniło swoje opisy z maseczek antysmogowych na przeciwwirusowe. Takich osób nie brakowało na platformie, ludzie słysząc o  wirusie kupowali wszystko nie patrząc na specyfikę danego produktu. Po czym po czasie zorientowali się, że produkt nie jest zgodny z jego opisem. I tak naprawdę kupili coś w czym mieli się czuć bezpiecznie, a dana rzecz stała się bezużyteczna.

Zakaz sprzedaży

Premier Mateusz Morawiecki chcąc zaprzestać takim działaniom wydał zakaz.

OLX i Allegro mają zakaz sprzedawania maseczek, żelów antybakteryjnych i środków do dezynfekcji

Zabroniona jest w tej chwili  jakakolwiek sprzedaż dóbr ochrony osobistej od firm czy też od osób prywatnych na danych platformach. Uważa, że nie wolno się bogacić na takim czyimś nieszczęściu, w danej sytuacji chodzi o dobro całego kraju.